همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار شرکت

مبانی مشروبات الکلی

2015-06-10

183

ویسکی: مبانی
ویسکی روحی است که در چوب پیر می شود و از تقطیر له شده تخمیر تخمیر به دست می آید. ویسکی در چهار کشور ایالات متحده ، کانادا ، اسکاتلند و ایرلند تولید می شود. ویسکی های تولید شده در کانادا ، ایرلند و اسکاتلند نام کشورهای خود را به خود اختصاص می دهند. ویسکی های تولید شده در کشورهای دیگر ، اگرچه ممکن است طعم مشابهی داشته باشند ، اما از نظر قانونی نمی توان کانادایی ، ایرلندی یا اسکاچ نامیده شود.

قدرت ویسکی از نظر الکلی متفاوت است ، از 110 آمریکایی ضد بطری در ویسکی باند ، تا 70 ویسکی کانادایی ثابت ، که فقط در کانادا فروخته می شوند. بیشتر ویسکی های فروخته شده در ایالات متحده ، بسته به دستگاه تقطیر و مارک ، 86 یا 80 ضد اثبات هستند. قبل از دهه 1960 ، بیشتر ویسکی ها با اثبات بالاتر بطری می شدند. امروزه ، نوشیدنی های مدرن ویسکی های با مزه سبک ترجیح می دهند. قانون فدرال ایجاب می کند که برچسب روی هر بطری به طور واضح با اثبات مشروبات الکلی مشخص شود.

اثبات چیست؟
اثبات: مقدار الکل در هر تقطیر ، و نشان دهنده 50 درصد الکل از نظر حجم است. ترکیبی از نیمی از الکل و نیمی از آب به عنوان 100 ضد الکل یا 50 درصد الکل به دست می آید.

اصطلاح "اثبات" از دوران تقطیر پیشگام بوجود آمد. در ابتدا ، برای تعیین مقاومت مشروبات الکلی ، دستگاه های تقطیر مقادیر مساوی روح و باروت را مخلوط می کردند و سپس شعله را به مخلوط می زدند. اگر باروت نمی سوزد ، روحیه خیلی ضعیف بود. اگر خیلی روشن سوخت ، خیلی قویتر بود. با این حال ، اگر به طور مساوی و با شعله ای آبی می سوزد ، گفته می شود که ثابت شده است. از این رو کلمه اثبات است.

الکل خالص ، مانند نوعی که در آزمایشگاه ها استفاده می شود ، 200 ماده ضد الکلی است و 100 درصد الکل است. ترکیبی از نیمی از الکل و نیمی از آب به عنوان 100 ضد الکل یا 50 درصد الکل به دست می آید. اثبات اندازه گیری قدرت الکلی است ، نه لزوماً از نظر کیفیت.
184


براندی: مبانی
براندی نوعی آب آشامیدنی است که از یک پوره تخمیر انگور یا میوه دیگر تقطیر می شود. بیشتر برندی از شراب تقطیر می شود. شراب سفید که از انگور سفید تهیه می شود اغلب استفاده می شود. شرابی که اخیراً مراحل تخمیر خود را به پایان رسانده است بهترین براندی را تولید می کند. شراب کهنه ، حتی اگر از کیفیت بالاتری برخوردار باشد ، یک برندی خوب درست نمی کند.
هر جا انگور کاشته می شود ، کنیا تولید می شود.

کنیاک: معروف ترین کنیا
کنیاک باید به طور خاص تر ذکر شود زیرا معروف ترین کنیاک است. این ماده در منطقه کنیاک فرانسه ، منطقه ای در شمال بوردو ، هم مرز با اقیانوس اطلس ، و شهر کنیاک نزدیک مرکز آن تولید می شود. این منطقه به ترتیب از نظر کیفیت کنیاک ساخته شده در هر منطقه به هفت منطقه تقسیم شده است. به ترتیب ، اینها عبارتند از: Grande Champagne ، Petite Champagne ، Borderies ، Fins ، Bois ، Bons Bois ، Bois Ordinaries و Bois a Terrior.
مهم است که درک کنیم همه کنیاک یک براندی است ، اما همه کنیاک کنیاک نیست.
185یک براندی را فقط می توان کنیاک نامید که از شراب تهیه شده از انگورهایی که در محدوده قانونی بخش های استعمار چارنت و شارنت فرانسه رشد می کنند ، تقطیر شود. براندی های تقطیر شده از شرابهای دیگر به غیر از شرع قانونی از نام کنیاک برخوردار نیستند ، حتی اگر ممکن است از شهر کنیاک حمل شوند.

ودکا: مبانی

مانند ویسکی ، ودکا از یک لکه تخمیر تخمیر شده تقطیر می شود ، اما آنها در روش های تقطیر متفاوت هستند. ویسکی برای حفظ عطر و طعم با ضعف کم تقطیر می شود. با این وجود ، ودکا با مقاومت بالا ، 190 یا بالاتر ، تقطیر می شود و سپس حتی بیشتر فرآوری می شود تا تمام عطر و طعم آن از بین برود. بیشتر دستگاه های تقطیر آمریکایی ، ودکاهای خود را از طریق زغال فعال فیلتر می کنند. همچنین ، ویسکی پیر شده است ، و ودکا نه.


از چه ساخته شده است؟
چند ودکا از سیب زمینی درست می شود. بیشتر ودکا نیست. تقریباً تمام ودکا از غلات تهیه می شود که متداول ترین آنها ذرت ، چاودار و گندم است. بسیاری از کشورها ادعا می کنند که ودکا را اختراع کرده اند ، از جمله لهستان و روسیه. برخی از مورخان ادعا می کنند لهستانی ها از قرن هشتم میلادی برای استفاده به عنوان دارو آن را تولید می کردند. تا قرن پانزدهم میلادی بود که لهستانی ها و روس ها هر روز آن را می نوشیدند.