همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار شرکت

مشروبات الکلی Saiga Antelop-Joint که توسط چین و آلمان ارائه شده است

2020-06-24

وقتی صحبت از شربت می شود ، خوشحال ویلهلم بوش نقل می شود. خطوط شوخی از "Pious Helene" در گوش بسیاری از مردم به گوش می رسد ، اما تنها دوستداران عرقیات می دانند که چگونه معنای پنهان در آن را کشف کنند.
55"این یک رسم قدیمی است ، کسانی که غصه دارند مشروبات الکلی دارند ..."
56این واقعیت که این عرقیات مشکلات را حل می کند ، اشاره به ریشه آن در صومعه ها و داروخانه های اواخر قرون وسطا دارد. قبل از اینکه به یک غذای لوکس و پرطرفدار تبدیل شود ، به سادگی دارو بود. راهبان و داروسازان با استفاده از الکل ، مواد موثره را از گیاهان معطر و دارویی استخراج می کنند و بنابراین اولین عصاره های گیاهی را برای تسکین و درمان بیماری ها تولید می کنند.

این داروی تلخ هنوز حاوی قند نیست ، اما این دقیقاً همان چیزی است که با تعبیر امروزی یک عرقیات را متمایز می کند. دلیل این امر آنست که هر نوشیدنی مقطر که حاوی بیش از 100 گرم قند باشد و از نظر حجمی حداقل 15٪ الکل داشته باشد ، یک لیکور محسوب می شود. با این حال ، این فقط حداقل مشخصات است.

57

از آنجا که شکر در ابتدا کالایی نادر و گرانبها است ، فقط اشراف و شهروندان ثروتمند می توانند از عهده تهیه لیکور برآیند. هنگامی که کاترین مدیچی در سال 1532 برای ازدواج با پادشاه هنری دوم به فرانسه سفر کرد ، اطرافیان بزرگ وی استادانی در تولید عرقیات بودند. با ارزان تر شدن شکر نیشکر از کارائیب ، این لیکور مقرون به صرفه تر شد. روشهای جدید تخمیر و تقطیر راهپیمایی پیروزی لیکور را در آغاز قرن هجدهم آغاز می کند ، اما تنها صد سال بعد نیست که می توان عرقیات را در مقیاس وسیع تری تولید کرد و به عنوان یک محصول مارک دار در جامعه وجود داشت.
58به زبان ساده ، یک لیکور به الکل ، شکر ، آب و دقیقاً به آن موادی که به عطر و طعم کمک می کنند نیاز دارد. اما این گیاهان و میوه ها ، ریشه ها و موادی است که به صورت مخفی نگه داشته می شوند و دستور العمل خاص و در نتیجه راز بزرگ هر شراب را می سازند. درست مانند اسلاف خود در صومعه ها و داروخانه ها ، تولیدکنندگان عرقیات نیز ترجیح می دهند دستورالعمل دقیق را برای خود نگه دارند. اختلافات بیشتر از روند تولید حاصل می شود. به عنوان مثال ، تولیدکنندگان نوع و مدت زمان پوسیدگی را به طور متفاوتی اداره می کنند و گاهی اوقات محصول مجدداً مقطر می شود.

به همان اندازه که دنیای عرقیات متنوع است - از لیکورهای میوه ای و گیاهی گرفته تا عرقیات امولسیونی مانند تخم مرغ - روش های لذت بردن از آن به اندازه روش های نوشیدن آن متنوع است. به عنوان یک آپریتیف یا هضم کننده غذا یا به عنوان یک یادداشت خاص در کوکتل.

59