همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار شرکت

ویسکی آفتاب روان است

2022-03-10

    جورج برنارد شاو، نمایشنامه نویس ایرلندی، زمانی گفت: "ویسکی آفتاب جاری است". یک فنجان ویسکی میکرو دم بنوشید، اجازه دهید بدن و ذهن شما آرام آرام آرام شود. با تخمیر آهسته الکل، به نظر می رسد جهان بیدار و تار شده است. که واقعاً یک خوشبختی نهایی در جهان است، تنها چیزی که نیاز دارید یک لیوان ویسکی است تا شما را شعله ور کند.

ویسکی

    ویسکی یک روح مقطر است که از دانه های جو تهیه می شود و سال ها در بشکه های بلوط کهنه می شود و تا حدود 43 درجه مخلوط می شود. فرآیند ساخت ویسکی بسته به نوع، مبدا و برند متفاوت است. اما فرآیند اصلی ساخت در واقع یکسان است. بزرگترین تفاوت بین ویسکی ها در مواد تشکیل دهنده، روش تقطیر و ترکیب یا غیر مخلوط کردن است.

ویسکی 1

    بسیاری از دوستان به یادداشت ها یا ویدیوی طعم دهنده ویسکی نگاه می کنند، با توصیف آنها از رایحه گل، میوه، تافی و شکلات وسوسه می شوند که همان ویسکی را بخرند، اما هنوز نمی توانند طعم توصیف شده توسط دیگران را بنوشند.. دلیل اساسی این است که آنها به نوشیدن الکل عادت نکرده اند. حتی ویسکی سبک که محتوای الکل آن حداقل 40 درجه است. معمولاً مشروبات الکلی کم یا بسیار کم می نوشند و مردم شراب ویسکی را خالص می نوشند، آنها نمی توانند طعم های دیگر را به جز طعم تند الکل احساس کنند. بنابراین توصیه می کنیم 50 میلی لیتر ویسکی را در لیوان ویسکی بریزید، سپس آن را با آب نوشابه خنک اصلی پر کنید تا تحریک الکل را به حداقل برسانید، بنابراین توصیه می کنیم 50 میلی لیتر ویسکی را در لیوان ویسکی بریزید، سپس با آب نوشابه خنک اصلی پر کنید تا تحریک الکل به حداقل برسد.. اجازه دهید ابتدا با طعم ویسکی سازگار شویم، سپس به آرامی افزودن نوشابه را کاهش دهیم و در نهایت به ویسکی نوشیدنی خالص برسیم. این یک رویکرد گام به گام برای آشنایی خوب با طعم ویسکی، و در نهایت برای چشیدن عطرهای مختلف موجود در ویسکی است.

طعم ویسکی

   یک لیوان ویسکی، هرجا که نگاه کنی عاشقانه است. بگذارید در زندگی پرشتاب سرعت خود را کم کنیم. بی‌صدا یک لیوان میکروبرو سرو می‌کنم، تو بی‌صدا آن را در گلو می‌بری، بگذار ویسکی این عطر و طعم زودگذر را حس کنیم.

ویسکی 2