همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

انواع براندی

ژانویه 01 7070

74

براندی چیست؟
براندی یک الکل مقطر است که به "شراب روح" معروف است ، یکی از هشت مشروبات الکلی جهان است. از میوه به عنوان ماده اولیه ، از طریق تخمیر ، تقطیر و ذخیره بشکه بلوط استفاده کنید. به طور کلی از انگور براندی به عنوان ماده اولیه ، تخمیر و تقطیر ، ذخیره سازی شراب دم کرده یاد می شود. سایر براندی که با همان روش تقطیر می شود اما مواد اولیه مختلف باید ماده اولیه را نشان دهد تا تمایز نشان داده شود ، مانند براندی گیلاس ، برندی سیب.
در بسیاری از کشورها براندی های مختلفی وجود دارد ، اما براندی فرانسوی بهترین است. در میان براندی فرانسوی ، تولید در منطقه کنیاک از بهترین کیفیت برخوردار است. توسط منطقه Armagnac دنبال می شود. کشورهای دیگری نیز وجود دارند که برندهای معروف برندی مانند اسپانیا ، ایتالیا ، پرتغال ، ایالات متحده و غیره تولید می کنند.

انواع براندی
هویج را به دلیل منابع مختلف مواد اولیه می توان به کنیاک ، Armagnac ، کنیاک فرانسوی ، کنیا کنیا و کشورهای دیگر براندی و تفاله انگور ، براندی میوه تقسیم کرد.
1 ، کنیاک
کنیاک ، شهری کوچک است که در استان بوردو در شمال فرانسه شارنت واقع شده است. طبق مقررات دولت فرانسه ، برندی که فقط در قلمرو چارنت تولید می شود را می توان کنیاک نامید. در هیچ منطقه دیگری غیر از این نمی توان با "Cognac" نام برد. مواد اولیه کنیاک بیشتر از بلوغ طولانی ، اسیدیته بالاتر با قارچ های بیماری مقاوم در برابر گونه های انگور سفید استفاده می کنند.
2 ، کنیا فرانسوی
علاوه بر Cognac و Armagnac ، همه شراب انگور فرانسوی را براندی می نامند. در فرایند تولید ، دولت فرانسه قوانین زیادی ندارد ، به طور کلی نیازی به بلوغ طولانی مدت قبل از فروش نیست.
3 ، مارک مارک
"مارک" در فرانسوی به معنی زباله است ، زیرا این نوع براندی به نام براندی انگور نیز معروف است. مارک مارک از تفاله انگور تخمیر شده تقطیر می شود و سپس محتوای الکل بالاتر را فیلتر می کند ، در بشکه های بلوط ذخیره می کند.
4 ، براندی سیب
برندی سیب آب سیب است که در آب سیب فشرده می شود ، سپس تقطیر می شود و در یک براندی میوه ای دم می شود. عمدتا در شمال فرانسه ، ایالات متحده ، انگلستان و سایر کشورها مناطق سیب است. معروف ترین کالوادوس جهان در کالوادوس نورماندی فرانسه تولید می شود. تولید عمومی شراب کالوادوس فرانسه باید ده سال قبل از فروش انجام شود.
5 ، براندی گیلاس
قبل از دم کشیدن گیلاس ، پایه خراطین باید برداشته شود ، و آب میوه را فشار دهید تا تخمیر شود ، سپس تقطیر کنید. خاستگاه اصلی فرانسه ، آلمان ، سوئیس اروپای شرقی.