همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

آیا ویسکی نیاز به آب دادن دارد؟

2021-11-22

قبل از نوشیدن شراب، یک روش بسیار مقدس وجود دارد که هوشیاری است. شراب های تازه باز شده، بدون توجه به قیمت، می توانند به طرز شگفت انگیزی در یک ظرف خوب برای بیش از ده دقیقه طعم دار شوند. آیا ویسکی پس از یک دوره اکسیداسیون در یک دکانتر متمایزتر می شود؟

آب دادن ویسکی

در واقع، همان با شراب قرمز، ویسکی نیز باید تخلیه شود. مقداری ویسکی تازه باز شده باید حدود 15 دقیقه در فنجان ریخته شود، طعم بهتری خواهد داشت. آب دادن می تواند الکل اضافی ویسکی را تبخیر کند و تحریک الکل را بر حس بویایی کاهش دهد. پس از کمی اکسیداسیون ویسکی، طعم و ساختار بیشتری پیدا می کند. برخی از افراد سعی کرده اند یک ویسکی باز شده را به مدت یک ماه در دمای اتاق بگذارند و متوجه شدند که ویسکی ده برابر بهتر از زمانی است که باز شده بود.

ویسکی 1

اما همه ویسکی های سینگل مالت نیازی به تخلیه ندارند. برخی از ویسکی‌های قدیمی بهتر است زمانی که باز می‌شوند، مصرف شوند. بهتر است کل بطری را داخل روز بنوشید، در غیر این صورت الکل ویسکی اگر یک شبه باشد ضعیف تر و ضعیف تر می شود.

ویسکی رقیق شده

چه نوع ویسکی نیاز به آب دادن دارد؟

1. ویسکی جوان آماده نوشیدن نیست

  برای ویسکی جوان، به طور کلی بهتر است اجازه دهید که طبیعت در بطری فرو بریزد، ویسکی که در بشکه ای کهنه شده است از نظر عطر، طعم و ساختار بسیار پویا است. به راحتی می توان قدرت آن را احساس کرد. اگر از دکانتر استفاده کنید، تعادل کلی ممکن است آسیب ببیند، اگرچه ویسکی رسیده و صاف می شود.


2. ویسکی شری جوان  

  وقتی ویسکی در شری کهنه شود، محتوای تانن بسیار بیشتر است، طعم تلخی خواهد داشت. ویسکی شری به ویژه نیاز به آب دادن دارد. برای ویسکی شری جوان کم الکل، زمانی که ویسکی باز شد، فقط به مدت 5 تا 10 دقیقه در فنجان ریخته می شود. اما برای ویسکی شری جوان کم الکل، باید در بطری را هر روز 30 دقیقه باز کرد و باید یک هفته دوام آورد.

 

3. استحکام چلیک ged

  این فقط به 5-10 دقیقه برای آب کردن در فنجان معمولی نیاز دارد، اما باید به بخشی از ویسکی در بطری توجه بیشتری داشته باشد. تخلیه متوسط ​​در بطری هر بار به شما احساس متفاوتی می دهد، بهتر و بهتر می شود. 

 

4. ویسکی قدیمی

  Fیا ویسکی قدیمی تر، باید تصمیم گرفت که آیا با توجه به وضعیت واقعی نیاز به آب دادن دارد یا خیر. چیزی که می توانم مطمئن باشم این است که طعم ویسکی قدیمی تر یکدست است. این تنها در صورتی بر حس بویایی تأثیر می گذارد که ویسکی در حال آب دادن باشد.

  ویسکی گوالانگ

Hمیدونی ویسکی تخلیه شده؟ 

چه مدت نیاز به تخلیه دارد؟ و اینکه کدام طعم بهتر است? Iفقط می توانید با توجه به تجربه خود قضاوت کنید. می تواند هر روز با یک یا چند مزه نتیجه را مشاهده کند. عملی ترین روش چشیدن هر 15 دقیقه یکبار است، ویسکی تقریباً در بهترین حالت خود است وقتی طعم های متمایز و دلپذیری وجود دارد که به وضوح بهتر از قبل هستند.

نوشیدن ویسکی

                                             چگونه بطری را بعد از باز کردن آن نگهداری کنیم؟

 

1. برای مدت طولانی از نور مستقیم خورشید یا سایر نورهای قوی خودداری کنید، سعی کنید آن را در مکانی خنک قرار دهید.

2. بطری باید به صورت عمودی قرار گیرد، نه افقی، تا الکل به راحتی چوب پنبه را خورده کند.

3. پس از اتمام نوشیدنی، درپوش باید محکم پوشیده شود.

4. بهترین راه برای نگهداری ویسکی نوشیدن آن در اسرع وقت است.

  ارواح ویسکی Goalong