همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

چگونه یک ویسکی مالت خوب انتخاب کنیم؟

2021-11-06

  هنگام انتخاب یک ویسکی مالت خوب باید 3 نکته را بدانید، آنها عبارتند از: بشکه بلوط، کهنه شده و مواد افزودنی.

ویسکی مالت خوب


1. کیفیت بشکه بلوط 

  در حالت عادی، ویسکی مالت باید حداقل 3 سال در بشکه بلوط رسیده باشد. با این حال، بسیاری از دستگاه های تقطیر ویسکی خود را برای مدت طولانی تری بالغ می کنند، حدود 10 سال قبل از اینکه از کیفیت آن راضی شوند و آن را برای فروش عرضه کنند.

 

  در طول دوره بلوغ، تعامل پیچیده‌ای بین چوب بلوط و الکل وجود دارد که الکل بسیاری از روغن‌ها و سایر اجزای چوب را برای ایجاد ویسکی مالت خارج می‌کند. تا 60 درصد از این مواد حیاتی را می توان پس از اولین بلوغ خارج کرد. اگر از یک بشکه بلوط خسته برای پختن ویسکی در آن استفاده شود، مهم نیست که چقدر روح در آن باقی مانده است تا بالغ شود، ویسکی حاصل فاقد کیفیت/طعم خواهد بود.

 

  اکثر ویسکی های مالت فروخته شده محصول تعدادی بشکه بلوط است که با هم «ازدواج» شده اند (تا 100 بشکه)، تعدادی دوباره پر/نسل خوب و برخی دیگر نه چندان خوب دوباره پر کردن/نسل 3 یا 4.

 

  در برچسب بطری باید به دنبال این باشید که ویسکی تک بشکه بلوط و 1 یا 2 دوباره پر کردن / نسل باشد.

بلوط ویسکی

2. سالخورده

  ویسکی معمولا در بشکه بلوط نگهداری می شود. ویسکی در یک بشکه بلوط با کیفیت بالغ می شود، تعامل پیچیده ای بین چوب و ویسکی وجود دارد. اما آرام آرام است. طعم تندتر ویسکی به مرور زمان نرم می شود. سن ویسکی مالت عامل مهمی در کیفیت محصول نهایی است، اگرچه ویسکی لزوماً همیشه با افزایش سن بهبود نمی‌یابد.

ویسکی کهنه شده

3. افزودنی

وسوسه انگیز است، اما هرگز یک ویسکی مالت را از روی رنگ آن قضاوت نکنید. در برخی از ویسکی مالت کارامل اضافه شده تا تیره تر شود. همچنین طعم را تغییر می دهد. این تنها افزودنی است که مجاز است به مالت ویسکی اضافه شود. همچنین باید به دنبال کلماتی مانند "رنگ طبیعی" روی بطری باشید. 

مشروب ویسکی