همه دسته بندی ها

صفحه اصلی>رسانه>اخبار صنعت

نحوه انتخاب لیوان ویسکی مناسب

2021-10-27

  لیوان های ویسکی به گونه ای طراحی شده اند که تجربه نوشیدن و نوشیدن ویسکی را افزایش دهند. محبوب ترین عینک ها دارای شکل بدن پیازی هستند که اجازه می دهد عطرها جمع شوند و از طریق یک لبه باریک هدایت شوند.

威士忌杯集合

  انتخاب صحیح لیوان ویسکی واقعا می تواند به بهبود لذت نوشیدنی کمک کند و برای هر طرفدار ویسکی شکل و سبکی از لیوان وجود دارد. اینها از Glencairn جمع و جور گرفته تا snifter عجیب و غریب را شامل می شود. راهنمای ما باید به شما کمک کند تا بهترین مورد را پیدا کنید. برای این موضوع، آن‌ها یک هدیه عالی می‌سازند - چرا یک هدیه شخصی برای مصرف‌کننده ویسکی در زندگی خود نگیرید؟ در اینجا رایج ترین لیوان های ویسکی آورده شده است:


1. The شیشه لاله‌ای شکل (با نام مستعار شیشه‌ای به سبک کپیتا، شیشه داک)

  این لیوان بر اساس copita - لیوان سنتی اسپانیایی که برای نمونه‌برداری از شری استفاده می‌شود، ساخته شده است. این به انتخاب متخصصان تقطیر، مخلوط کن و خبره های واقعی ویسکی در سراسر جهان تبدیل شده است. زمانی به دلیل استفاده از آن توسط بازرگانانی که از آن برای دم کردن شراب و ارواح در کنار اسکله استفاده می کردند، آن را به عنوان شیشه «اسکله» نامیدند. ساقه بلند آن از نزدیک شدن بیش از حد دست نوشنده (و بوهای آلوده آن) به بینی جلوگیری می کند، در حالی که شکل کاسه آن عطرها را از طریق لبه کمی باریک متمرکز می کند. لیوان را می توان به راحتی در گهواره قرار داد تا در صورت تمایل می توان روح را گرم کرد. به طور کلی، این یک لیوان مناسب برای درک واقعی از تفاوت های ظریف است ویسکی تک مالت.

威士忌品鉴杯 1


2. لیوان ویسکی Glencairn

  Glencairn از نظر شکل مشابه شیشه لاله‌ای شکل، کشتی قوی‌تری در نظر گرفته می‌شود، اگرچه به همان اندازه برای قدردانی مناسب است. پایه کوتاه و مستحکم آن باعث می شود که شیشه ای ثابت در میان کسانی که به ساقه ها علاقه ندارند محبوبیت پیدا کند. لیوان نیز تا حدودی ضخیم‌تر است و این به این معنی است که برای نوشیدنی دلپذیر مفیدتر است. با توجه به اندازه آن، گلنکایرن لیوان مناسبی برای یادگیری نحوه چرخاندن ویسکی است، تمرینی که معمولا برای باز کردن عطر ویسکی برای درک کامل استفاده می شود. دوباره، یک کاسه شکل، عطرها را به سمت لبه‌ای باریک هدایت می‌کند. این یکی از بستگان مدرن و کمتر «خودنمایی» لیوان لاله‌ای شکل است و تنها به ویسکی اختصاص دارد.

威士忌品鉴杯 2


3. لیوان ویسکی (معروف به لیوان سنگ، لیوان قدیمی، لوبال)

  رایج ترین تمام ویسکی عینک. با توجه به لبه پهن آن، لیوان برای نوازش ایده‌آل نیست، اما نیازی به این نیست – این لیوان برای پر کردن با یخ و ویسکی دلخواه شما یا برای سرو هر تعداد کوکتل کلاسیک است. پایه عریض و مستحکم آن را برای ترکیب کردن مواد کوکتل ایده آل می کند، در حالی که طراحی ساده آن به نوشیدنی های ساده اجازه می دهد خود صحبت کنند. یک لیوان بی انتها، و یک لیوان ضروری برای هر طرفدار ویسکی که برای تمام طیف لذت بردن از روح باز است.

威士忌品鉴杯 4

4. هایبال

  برادر قد بلندتر لیوان و لیوان مرتبط با یکی از معتبرترین اما ساده ترین کوکتل های ویسکی در جهان: اسکاچ و جوش شیرین. این اجازه می دهد تا مقدار زیادی یخ، الکل و میکسر بنوشید و نوشیدنی طولانی و آرامش بخش را ایجاد کنید. امروزه هایبال به همان اندازه در بین طرفداران سایر ویسکی های ساده مانند ویسکی و زنجبیل یا ویسکی و لیموناد محبوب است. به ویژه در ژاپن مورد علاقه است. شکل واقعاً برای هایبال مهم نیست، اما برای سرو یک اسکاچ و نوشابه در یک لیوان پینتی فرورفته کارساز نیست.

威士忌品鉴

5. اسنیفتر (معروف به بادکنک، کاسه براندی، لیوان کنیاک)

  لیوانی که ریشه محکمی در کلوپ آقایان دارد، این لیوان کلاسی می‌ریزد - بعد از شام در اتاق سیگار ویسکی و سیگار برگ فکر کنید. معمولاً برای براندی استفاده می‌شود، اما در حال حاضر یک لیوان برای مصرف ارواح تیره و کهنه به طور کلی است. آنها اغلب به گونه ای طراحی می شوند که وقتی تا حدی افقی نگه داشته می شوند، روح بیرون نریزد. اما همه این تداعی‌های مجلل لزوماً یک ظرف نوشیدنی برتر را ایجاد نمی‌کنند - بدنه بسیار عریض و لبه‌ی تنگ این دستگاه می‌تواند باعث آزاد شدن بخارات خشن اتانول شود که بر سایر رایحه‌ها غلبه می‌کند.

威士忌品鉴杯6

6. لیوان ویسکی تمیز

  یک بچه جدید در بلوک، و برای افرادی که از نظر فنی فکر می کنند، شیشه NEAT نتیجه طعنه آمیزی از اشتباهی است که در کارخانه دمیدن شیشه انجام شده است. آزمایشات بعدی این رگ با شکل خاص نشان داد که شکل آن کاملاً برای هدایت بخارات خشن الکل از بینی است. شیشه NEAT که مخفف Naturally Engineered Aroma Technology است، مولکول‌های سبک‌تر اتانول را از دهانه خود می‌فشرد و مولکول‌های سنگین‌تر و فریبنده‌تری را در ویسکی به جا می‌گذارد. این لیوان به خوبی برای قدردانی مناسب است، اما همچنین برای افرادی که به طور کلی به مقوله ارواح تازه وارد هستند، به دلیل توانایی آن در نفی عطرهای تند مناسب است. نوشیدن از آن به دلیل شکل غیرمعمولش ممکن است کمی عادت کند.

جام