همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

چگونه ویسکی بنوشیم - راهنمای مبتدیان

2022-07-07

نوشیدن ویسکی یک تجربه جادویی است. این نوشیدنی برای نوشیدن با دوستان نزدیک یا لذت بردن از آن در حین یافتن دوستان جدید در بار یا میخانه محلی است. و راه‌های زیادی برای لذت بردن از ویسکی وجود دارد: می‌توانید آن را بدون شیرینی رها کنید، آن را تکان دهید یا آن را به یک کوکتل مدرن تبدیل کنید، یا یک لیوان کوکتل ویسکی کلاسیک نیروبخش درست کنید.

 

در حالی که مالت تنها اسکاچ اغلب به یک ولخرجی بودن شهرت دارد، لذت بردن از یک ویسکی خوب نیازی به خرابکاری ندارد. اگر به یک گزینه مقرون به صرفه علاقه مند هستید، در اینجا بهترین ویسکی های ارزان قیمت زیر 20 دلار و مارک های ویسکی چاودار زیر 50 دلار هستند.


 رام کانادایی


ویسکی چیست

 

به طور خلاصه، ویسکی یک روح مقطر است که از غلات تهیه می شود. برای رسیدن به نقطه تقطیر، دستگاه‌های تقطیر دانه‌ها را له می‌کنند تا قندهای طبیعی آزاد شوند و سپس به الکل تخمیر می‌شوند. سپس الکل تقطیر می شود و روح قوی تری در این فرآیند ایجاد می کند. دانه های مورد استفاده ممکن است متفاوت باشد، اما معمولاً ویسکی ساخته شده از ذرت، چاودار، گندم و جو (هر دو مالت و بدون مالت) را خواهید یافت. غلات دیگری مانند ارزن و کینوا نیز گهگاه مورد استفاده قرار می گیرند، اما چهار دانه ای که به آنها اشاره کردیم، بازیگران اصلی هستند. هنگامی که ماش تخمیر و تقطیر شد، معمولاً زمان خود را در بشکه ها می گذراند، که به افزودن طعم و رنگ کمک می کند.


 ویسکی بنوش


Voila، به طور خلاصه این ویسکی است. حالا بیایید نگاهی به مردی که صحنه ویسکی شهر نیویورک را طوفانی می کند، تامی تاردی بیندازیم.

 

تاردی می‌گوید: «نکته عالی در مورد ویسکی این است که بسیار متنوع است و می‌تواند برای طیف وسیعی از طعم‌ها جذاب باشد.» بوربون‌ها، چاودارها، تک مالت‌ها، مخلوط‌ها - همه آنها ویسکی هستند. (اگر در مورد روش های مختلف برای املای "ویسکی" کنجکاو هستید، در اینجا یک تفکیک سریع از تفاوت ها وجود دارد.)

 

اگر موضوعی در این راهنما وجود داشته باشد، آن "کاوش" است. هیچ راه درستی برای نوشیدن همه ویسکی ها وجود ندارد - در عوض، لذت بردن از این نوشیدنی یک سفر شخصی است که می تواند به راحتی از هفته به هفته، از روز به روز، از نوشیدنی به نوشیدنی دیگر بروید. پروتکل های ذکر شده در این راهنما برای هر ویسکی زیر آفتاب طلایی به خوبی کار می کنند. ما شما را از طریق اصول اولیه راهنمایی خواهیم کرد، اما در نهایت شما باید کام خود را دنبال کنید.


 ویسکی تک مالت ژاپنی


نحوه نوشیدن ویسکی منظم

 

دفعه بعد که ویسکی می نوشید، در مقابل تمایل به اضافه کردن فوری یخ به آن مقاومت کنید. متوجه خواهید شد که بسیاری از ویسکی ها از یخ تقویت می شوند، اما اگر حداقل ویسکی بدون یخ را امتحان نکنید، به خودتان بدی می کنید.

 

تاردی که به کسانی که طعم الکل را دوست دارند ویسکی مستقیم را توصیه می‌کند، می‌گوید: «قبل از اینکه وارد تجارت مهمان‌نوازی شوم، معمولاً وقتی بیرون می‌رفتم یک ویسکی مستقیم سفارش می‌دادم.» من ویسکی خود را یک کوکتل تک‌جزئی می‌نامم.


 ویسکی مخصوص


اگر متوجه شدید که ویسکی مستقیم را دوست ندارید، بسیار خوب است. با محتوای الکل بالا (حدود 40 تا 43 درصد الکل) و طعم های تند، یک ویسکی مستقیم ممکن است مانند یک سیلی به صورت برای جوانه های چشایی شما باشد. برای تجربه گرمتر در آغوش گرفتن، چرا سعی نکنید کمی آب اضافه کنید؟

 

نحوه نوشیدن ویسکی با آب

 

اگر در دنیای ویسکی تازه کار هستید، ممکن است چشمانتان را به این فکر کنید که چند قطره آب اضافه کنید. چگونه یک قطره آب می تواند تفاوت ایجاد کند؟

 

تاردی می‌گوید: «یک قطره آب می‌تواند چیز خوبی باشد.» کمی آب می‌تواند عنصر آبگریز (دفع آب) را در لیوان آزاد کند و به شما امکان می‌دهد عطرهای بیشتری را روی بینی استشمام کنید و با کاهش محتوای الکل، می تواند طعم های بیشتری را در کام بچشد."

 

ساده ترین راه برای انجام این کار با یک لیوان آب و یک نی است. به سادگی یک قطره اضافه کنید، ویسکی خود را بچرخانید، جرعه جرعه بنوشید و این کار را تکرار کنید تا طعم دلپذیری را که به دنبالش هستید پیدا کنید. هر چه مقدار اسپلش بزرگتر باشد، ویسکی شما نازک تر می شود و بدون اینکه یخ زده باشد، به اثر یخ می رسد.


 ویسکی ارزان


نحوه نوشیدن ویسکی روی سنگ

 

ممکن است سفارش یک ویسکی "روی سنگ" جالب به نظر برسد، اما لزوماً این چیزی نیست که شما می خواهید." بگو برو دنبالش."

 

در مورد نوع یخ، بهتر است با تکه های یخ بزرگ (1.5 تا 2 اینچ) یا توپ های یخ استفاده کنید. تکه های یخ کوچکتر یا تکه های یخ سریعتر آب می شوند و ویسکی شما سریعتر از تکه های یخ بزرگتر رقیق می شوند. اگر می‌خواهید یک اثر خنک‌کننده داشته باشید، اما نمی‌خواهید رقیق شوید، ممکن است سنگ‌های ویسکی خنک را اضافه کنید.

 

اگر می خواهید بیشتر در مورد بدانید نوشیدنی الکلی، می توانید روی کلمات پررنگ کلیک کنید.


تدوینگر: روبیک ال.