همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

طرز تهیه ویسکی مخلوط

2022-01-17

    وقتی زمان فرا رسید، باید ویسکی را که در بشکه های بلوط است از زنگ خواب بیدار کنیم. و به مرحله بعدی مخلوط کردن بروید. مردم در اواسط قرن نوزدهم ویسکی ترکیبی را اختراع کردند. در آن زمان، کیفیت ویسکی ناهموار بود. برای حل این سردرد، اندرو آشر، که در کارخانه تقطیر گلن لیوت در اسکاتلند کار می کرد، به این فکر افتاد که چندین ویسکی را با هم مخلوط کند تا طعم آن هماهنگ تر و متعادل تر شود. امروزه، ویسکی ترکیبی به طور پیوسته 19 درصد از بازار جهانی ویسکی را به خود اختصاص داده است.

ویسکی مخلوط شده Goalong


چرا ویسکی باید مخلوط شود؟

    بقای کارخانه تقطیر به فناوری ترکیب ویسکی بستگی دارد. حتی اگر هر بشکه به طور همزمان پر شود، همه آنها از یک کارخانه تقطیر می آیند و در یک انبار بالغ می شوند. ویسکی به دست آمده با رنگ ها و طعم های مختلف منحصر به فرد است. تهیه محصولات با طعم و مزه یکسان برای کارخانه تقطیر کار آسانی نیست. ترکیب ویسکی، که می توان از حفظ ثبات و ثبات محصولات برند اطمینان حاصل کرد.

مخلوط کردن ویسکی گلولنگ

ویسکی چگونه ترکیب می شود؟

    متصدی ویسکی ابتدا ویسکی را برای مخلوط کردن (از دو تا صد متفاوت) از چندین بشکه انتخاب می کند و سپس ویسکی موجود در بشکه را وارد مخزن فولاد ضد زنگ می کند و همزمان آن را مخلوط می کند. ویسکی مخلوط شده گاهی اوقات دوباره در بشکه قرار می گیرد، این زمان به چند هفته یا ماه نیاز دارد. هدف این است که مشروب ویسکی هماهنگ تر با عطر قوی تر باشد.

چگونه ویسکی را به مخلوط کردن

    ویسکی ترکیبی مانند آهنگسازی است. ویسکی از بشکه های مختلف نشان دهنده نت های مختلف است. تا زمانی که آنها به درستی چیده شده باشند، می توانید یک رپرتوار دلپذیر به دست آورید. پیچیدگی آهنگسازی این است که این ویسکی ها می توانند با هزاران نوع از آن کنار بیایند و طعم آنها از سال به سال متفاوت است. بارمن ها باید مانند مورچه های کوشا باشند و در هر زمان به هر تغییر ظریف ذائقه توجه کنند تا اطمینان حاصل کنند که محصولات در طعم و رنگ هر سال یکسان هستند تا ویژگی ها و کیفیت برند ثابت بماند.

高地威士忌