همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

چگونه ویسکی را ذخیره کنیم؟

2021-12-29

"چگونه ویسکی را ذخیره کنیم؟" این queاستشن باید ap باشدrمشکل برای اکثر دوستداران ویسکی، ویسکی تمام نشده قادر به فرار از "سهم فرشته" نیست، ویسکی پس از خروج از "گلخانه" کارخانه تقطیر با یک محیط بقای بسیار جدی روبرو خواهد شد. خبر خوب این است که در مقایسه با شراب، ویسکی storage برای صرفه جویی در پول و بسیاری از مشکلات، تا زمانی که آن را ذخیره می شود صrبه درستی، بیشتر نسبت به یک دهه یا حتی دهه ها، هنوز هم می توانید طعم آن را بچشیدropعطر و طعم

فروشگاه ویسکی

    عواملی که بیشترین تأثیر را بر ویسکی دارند نور خورشید، دما و رطوبت هستند.

1.Sروشن نشدن

    نور خورشید بزرگترین دشمن ویسکی است و باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تابش مستقیم خورشید انجام داد. قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض نور خورشید، اول از همه، بسته‌بندی و برچسب ویسکی را محو می‌کند و بر زیبایی و ارزش کلکسیونی تأثیر می‌گذارد، به خصوص اگر قصد تغییر دست یا حراج دارید. اما مهمتر از آن، نور خورشید رنگ مایع ویسکی را تغییر می دهد و باعث می شود که طعم مناسب خود را از دست بدهد.

مایع ویسکی

2.Tامپراتوری

    قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث افزایش دما می شود. دمای بالا باعث افزایش حجم ویسکی می شود و در تماس با چوب پنبه، غلظت بالای الکل به چوب پنبه آسیب می رساند و طعم چوب پنبه نیز می تواند طعم مایع را آلوده کند. بنابراین مشروب بطری شده تا دهانه بطری پر نمی شود، اما یک فضای خالی باقی می گذارد. به همین دلیل، برخلاف شراب قرمز، ویسکی باید به صورت عمودی قرار گیرد، بنابراین از تماس با چوب پنبه جلوگیری می شود. علاوه بر این، و "سهم فرشته" دلیل، دمای بالا تبخیر مشروب را تسریع می کند، و در نتیجه ضرر و زیان. اگر دما خیلی پایین باشد، ویسکی واکنش تراکم خواهد بود، یعنی استرهای معطر موجود در ویسکی به شکل رسوب سفید رنگ (بنابراین اکثر ویسکی‌ها قبل از این فرآیند مرسوم، «فیلتراسیون چگالشی» را طی می‌کنند. برای از بین بردن این "بد" با این حال، پس از بازگشت به دمای اتاق، ماده سفید به طور طبیعی ناپدید می شود.  

ویسکی ویسکی

3.Hرطوبت

    رطوبت تأثیر بیشتری بر روی بسته بندی دارد تا روی خود روح. اگر ویسکی خود را در انباری، اتاق زیر شیروانی، زیرزمین، گاراژ که معمولاً بسیار مرطوب هستند و به راحتی فراموش می شوند رها کنید، به احتمال زیاد رطوبت موجود در هوا و نشت آب در باران باعث کپک زدن برچسب و بسته بندی شما می شود. حتی کاملا غیر قابل تشخیص چه خودتان آنها را جمع آوری کنید یا قصد فروش آنها را داشته باشید، نباید چیزی باشد که می خواهید با آن روبرو شوید.

ویسکی چلیکی

    بنابراین ویسکی باید در محیطی پایدار، نور کم، دمای پایین و شرایط خشک نگهداری شود.

آیا تا به حال ویسکی خود را ذخیره کرده اید؟

ویسکی ذخیره شده