همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

آیا ویسکی ترکیبی از ویسکی مالت پایین تر است؟

ژانویه 01 7070

    کاهش ویسکی ترکیبی در بازار یکی از دلایل اصلی سرد شدن ویسکی به عنوان یک سوپ است.. علاوه بر این، بسیاری از مردم این کلیشه دارند که "ویسکی مالت خوب است و ویسکی مخلوط بد است". آنها معتقدند که ویسکی مخلوط پایین‌تر است، شخصیت ویسکی را رقیق می‌کند، طعم خشن و ارزانی دارد و به اندازه کافی معتبر نیست.

بطری ویسکی

    با این حال، رشد بازار ویسکی در حال ظهور توسط ویسکی مالت هدایت نمی شود. برای اکثر مصرف کنندگان در برزیل، مکزیک، روسیه، آفریقای جنوبی، چین و ویتنام، "ویسکی" مورد علاقه آنها با ویسکی ترکیبی برابر است.

بطری ویسکی

    درست است که ما نمی توانیم ویسکی ترکیبی را با ویسکی سینگل مالت اشتباه بگیریم. اما بدون ویسکی مخلوط، تقریباً همه کارخانه‌های تقطیر تک مالت بزرگ وجود نداشتند. ویسکی اسکاتلندی همچنین اگر بر تولید محدود 105 کارخانه تقطیر تک مالت مستقل تکیه کند، برترین تولیدکننده ویسکی در جهان نخواهد بود.

بطری ویسکی 2    ویسکی مخلوط با ویسکی مالت متفاوت است. این ترکیبات ویسکی مالت و ویسکی دانه همیشه با توجه به مصرف کنندگان مختلف و سبک های نوشیدنی متفاوت متفاوت بوده است. در عین حال، طعم نیز عامل مهمی در ترکیب ویسکی است. در دهه 1850، قبل از ظهور ویسکی ترکیبی، کل صنعت ویسکی اسکاتلندی در خطر بود زیرا تک مالت های مختلف نیز بسیار متمایز بودند. ترکیب این محصولات مختلف با هم نه تنها پیچیدگی ویسکی را حفظ می کند، بلکه طعم نهایی را برای عموم قابل دسترس تر می کند.

ویسکی مالت