همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

آشنایی با بشکه های ویسکی

ژانویه 01 7070

    Fیا دوستداران ویسکی، wطعم هیسکی 60 تا 70 درصد از بشکه های بلوط کهنه می آید. کاکنون با توجه به اینکه ویسکی در چه نوع بشکه های بلوطی کهنه شده است، می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید، اما همچنین درک بهتری از طعم واقعی یک ویسکی دارید.

نوعی بشکه بلوط

    انواع رایج بشکه های بلوط:Qoercus alba،بلوط robur

بشکه های بلوط اصلی

چاق(700L)

ساخته شده از بلوط سفید آمریکایی، که در اصل در صنعت ویسکی آمریکا استفاده می شد، بیشتر برای مخلوط کردن ویسکی از چلیک های مختلف استفاده می شد، سپس در بشکه های گوردا قرار می گرفت تا استراحت کند و برای مدتی مخلوط شود، به طوری که کیفیت روح قبل از بطری کردن پایدارتر شود. ، بلکه مستقیماً برای سن ویسکی یا شری استفاده می شود.

بشکه گوردا 700 لیتر

    شری بات(480L~ 600L)

ساخته شده از بلوط اروپایی یا بلوط سفید آمریکایی، به طور گسترده ای برای پیری شری اسپانیایی استفاده می شود و رایج ترین نوع چال شری مورد استفاده در صنعت ویسکی است.

چلیک شری

    پانچون(480L~ 500L)

ظرفیت آن با یک بشکه شری قابل مقایسه است، اما شکل آن کوتاه تر و چاق تر است، با بشکه کوتاه تر و قطر وسیع تر.

بشکه پانچون

    هاگزهد (230L~250L)

گفته می شود که وزن خوک دارد و به همین نام خوانده می شود، یکی از رایج ترین انواع چلیک است که در صنعت ویسکی برای بلوغ شری یا بوربن استفاده می شود که از بلوط اروپایی یا بلوط سفید آمریکایی یا احتمالاً هر دو ساخته می شود.

    بشکه (180 لیتر ~ 200 لیتر)

همچنین به عنوان بشکه استاندارد آمریکایی شناخته می شود، ساخته شده از بلوط سفید آمریکایی، که به طور گسترده در پیری بوربن و ویسکی اسکاچ استفاده می شود.

چلیک گوالنگ

    چلیک ربع(45L~ 50L)

    همچنین به عنوان Octave یا Firkin شناخته می شود، ظرفیت یک چهارم بشکه های بوربن آمریکایی است، به دلیل ظرفیت کم، سرعت بلوغ سریع است. Laphroaig Quarter Cask ابتدا در بشکه های بوربن آمریکایی کهنه می شود و سپس برای بلوغ ثانویه به Quarter Cask تغییر می یابد.

چلیک ربع

    بسیاری از کارخانه های تقطیر از بشکه های بلوط خاص استفاده می کنند گالونگ گروه - اولین کارخانه تقطیر ویسکی تک مالت چینی در چین گالونگ ویسکی تقطیر در لیو یانگ، همچنین در سفارشی کردن بشکه های بلوط تخصص دارد. گالونگ ویسکی، مشتاق ایجاد طعمی منحصر به فرد از ویسکی چینی با ویژگی های چینی.

کارخانه تقطیر Goalong