همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

ویسکی اسکاتلندی

2021-11-02

ویسکی اسکاچ 500 سال است که در اسکاتلند تولید می شود. محصولات آن دارای سبکی منحصر به فرد، قهوه ای و زرد با قرمز، شفاف و شفاف، با بوی سوخته، با طعم دود خاص، با طعم محلی قوی اسکاتلندی است. ویسکی اسکاچ دارای طعم خشک، ملایم، گرد، پاهای قوی، ویژگی های نرم است، ویسکی تولید شده اسکاچ یکی از بهترین ویسکی های جهان است. امروز در مورد ویسکی از این مقاله مطلع شوید.

ویسکی اسکاتلندی

در اصل در اسکاتلند تولید می شود و از مالت خشک، ذغال سنگ نارس و ماءالشعیر ساخته می شود که عطری منحصر به فرد ایجاد می کند. جو را با شش فرآیند دم می کنند: جو در آب خیسانده می شود: جوانه زدن، خشک کردن، خرد کردن مالت، افزودن شیرینی آب، اضافه کردن تخمیر مخمر، تقطیر دو بار. ، پیری ، اختلاط.

فرآیند ویسکی

چهار نوع مختلف ویسکی اسکاچ در مواد خام، تقطیر و پیری مورد استفاده قرار می گیرد: مالت تک، مالت خالص، مخلوط و ویسکی دانه. برای نگهداری بیش از 3 سال در اسکاتلند، حداقل 15 سال تا 20 سال برای بهترین محصول با کیفیت شراب، بیش از 20 سال کیفیت در سبک کاهش می یابد، رنگ و درخشش قهوه ای با قرمز، شفاف و روشن، بوی سوخته، با دود سنگین است.

مواد خام ویسکی

 چهار منطقه اصلی تولید ویسکی در اسکاتلند، ارتفاعات شمالی (، مناطق پست جنوبی، اسپای ساید جنوب غربی، و جزیره غربی الی وجود دارد. حدود 100 کارخانه تقطیر تک مالت در منطقه متوسط ​​​​بالا وجود دارد که بیش از 70٪ را تشکیل می دهد. از تمام کارخانه های تقطیر در اسکاتلند، که معروف ترین منطقه تولید ویسکی در اسکاتلند است.

مناطق ویسکی اسکاتلند