همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

شطرنجی اسکاتلندی

2022-03-23

    وقتی به اسکاتلند فکر می کنید، غیرممکن است که دامن های تارتان آنها را فراموش کنید. وقتی با کسی که تارتان پوشیده است شانه می‌زنید، بیشتر کنجکاو می‌شوید که تارتان نشان‌دهنده چیست یا منظره زیر دامن کوتاه؟


شطرنجی اسکاتلندی چیست؟؟

    شطرنجی اسکاتلندی به پارچه ای رنگی با راه راه های مستقیم و افقی از رنگ های مختلف در هم تنیده اطلاق می شود و نه تنها الگوی کلاسیک مردم سلتیک است، بلکه از ویژگی های ارتفاعات اسکاتلند است. شناخته شده ترین البته کیلت است.

شطرنجی اسکاتلندی و ویسکی

    شطرنجی اسکاتلندی اولین بار در سال 1538 ظاهر شد و در حدود سال 1700 می توان از آن برای شناسایی ساکنان مناطق مختلف استفاده کرد. در مورد "شاهزاده خوش تیپ" چارلز ادوارد. چارلز ادوارد استوارت پس از شورش چارلز ادوارد استوارت، انگلیس نیروهایی را برای فتح اسکاتلند فرستاد و پوشیدن شطرنجی را در سال 1747 ممنوع کرد. تا سال 1820 بود که شطرنجی به شکوه سابق خود بازگردانده شد که در نت‌های بافندگان کشف شد. در پایان قرن نوزدهم، اشراف اسکاتلندی، شطرنجی خانوادگی خود را به عنوان نمادی از موقعیت و تمایز داشتند.

تاریخ

افراد مختلف لباس متفاوتی می پوشند شطرنجی اسکاتلندی

1. تک رنگ خدمتکار است

2. دو رنگ مردم شهر و دهقان هستند

3. سه رنگ رسمی هستند

4. پنج رنگ سران هستند

5. شش رنگ کاهن یا شاعر هستند

6. هفت رنگ پادشاه هستند

شطرنجی اسکاتلندی متفاوت

ماجرای کت اسکاتلندی چیست؟

    زیر دامن تان لباس زیر می پوشید؟ این سوالی است که برای مدت طولانی می پرسید. پاسخ ساده است، فقط نگاهی به ارتش اسکاتلند بیندازید - پوشیدن کت بدون شلوار یک رشته آهنین است.

کیلت اسکاتلندی 1

    اگر وسوسه می‌شوید که برای نوشیدن ویسکی یک کیلت بپوشید، فراموش نکنید که برای دفاع از خود یک «Sgian Dubn» را در جوراب سمت راست خود پنهان کنید، علاوه بر این که برای برش دادن مقداری میوه و پنیر آماده هستید.

Sgian Dubn

    مانند لوگوی برند، اسکاتلندی شطرنجی توسط The Scottish Register of Tartans محافظت می شود. شما همچنین می توانید یک شطرنجی اسکاتلندی منحصر به فرد بسازید که بی نظیر است.

شطرنجی اسکاتلندی 3

روز شطرنجی اسکاتلندی

    6 آوریل هر سال مصادف با سالگرد اعلام استقلال اسکاتلند در سال 1320 است. این روز توسط اسکاتلندی ها و فرزندان مهاجران اسکاتلندی در آمریکای شمالی برای گرامیداشت روابط تاریخی خود با یکدیگر جشن گرفته می شود.

روز شطرنجی اسکاتلندی