همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

طعم های مختلف ویسکی مالت

2022-05-18

    از نقطه نظر تولید، ویسکی مالت کمتر تحت تأثیر بشکه قرار می گیرد، در حالی که برای مدت زمان طولانی تری تخمیر می شود، بنابراین طعم میوه ای متمایز خواهد داشت. رایحه میوه های تازه مانند گل، چمن تازه بریده شده، سیب سبز، گلابی و آناناس. برخی از ویسکی‌های مالت دارای مقداری پوست لیمو یا نت‌های کیسه‌ای آرد هستند. این ویسکی ها بدنه سبک و بافت ریز دارند و می توانند شیرینی متعادلی را در وسط زبان نشان دهند. دستگاه تقطیر با استفاده از بخشی از الکل که قبلاً در قلب تقطیر شده بود، الکل اصلی مورد استفاده برای پیری چلیک ها را انتخاب می کند.

بوی ویسکی مالت

    ویسکی مالت حاصل از پیری بشکه بوربن اغلب دارای طعم وانیل، نارگیل و ادویه است، خود این ویسکی نیز عطر میوه ای شدیدتری دارد، مانند هلو نرم، زردآلو، و گاهی اوقات شیرینی انبه و گواوا. هنگام تولید این نوع ویسکی، زمان تخمیر نیز طولانی تر است و دستگاه تقطیر طیف وسیع تری از هسته ها را انتخاب می کند.

بوی ویسکی

    عمیق، پر بدن و کمی سنگین تر، این همان لحنی است که توسط چلیک های قدیمی شری برای این مالت ها تعریف شده است. چلیک های بلوط اروپایی با نت های میخک و کمی نخ دارای تانن بیشتری هستند، در حالی که شری غوطه ور در چلیک های بلوط نت هایی از گردو، خرما، کشمش و ملاس را به ارمغان می آورد. هر چه بشکه جدیدتر استفاده شود و هر چه بشکه بیشتر کهنه شده باشد، شدت این نوع ویسکی بیشتر می شود.

ویسکی پر بدن

    ذغال سنگ نارس سوخته در طول خشک شدن مالت، مرحله ای که جو را از ادامه جوانه زدن باز می دارد، معمولاً طعم دودی و ذغال سنگ نارس را به ویسکی می دهد. دود حاصل از ذغال سنگ نارس حاوی روغن معطری به نام فنل است که به پوسته دانه جو می چسبد و در طول فرآیند تقطیر و بلوغ ناپدید نمی شود. هرچه ذغال سنگ نارس بیشتر بسوزد، ویسکی دود بیشتری خواهد داشت، و هرچه مقطر کننده هسته را بیشتر انتخاب کند، این طعم دودی شدیدتر خواهد بود.

ویسکی با طعم پیت