همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

برچسب ویسکی

ژانویه 01 7070

    وقتی یک ویسکی می‌خریم، باید به برچسب روی بطری ویسکی توجه کنیم نه نوشته روی جعبه بیرونی. برچسب ویسکی تنها داده مرجعی است که باید با جزئیات مطالعه کنیم.

برچسب ویسکی

    اگر سال روی بسته بندی ویسکی مشخص نشده باشد، اشتباه نیست. این ویسکی یک بطری "ویسکی کهنه نشده" است. این بدان معنی است که ویسکی نمی خواهد سن خود را نشان دهد. چرا؟ با افزایش فروش جهانی ویسکی، ویسکی قدیمی موجود در انبار به تدریج فروخته شد. کارخانه تقطیر باید ویسکی جدید را با ویسکی قدیمی مخلوط کند. با این حال، برچسب ویسکی باید با سال آخرین ویسکی در بطری مشخص شود. به عنوان مثال، یک ویسکی وجود دارد که برچسب آن 5 سال است، حتی اگر 80٪ مشروب بطری ویسکی قدیمی تر باشد. ویسکی lable تنها 5 سال مشخص شده است. چه تاسف خوردی! به نظر می رسد ویسکی قدیمی به یک کالای لوکس تبدیل شده است، بنابراین ویسکی غیر سال به یک هنجار در بازار تبدیل شده است. آیا ویسکی غیر سال پایین تر از ویسکی قدیمی خواهد بود؟ نه همیشه. چندین ویسکی غیر قدیمی در Islay، اسکاتلند و ژاپن وجود دارد که حتی بهتر از ویسکی های همان ویسکی هستند. البته همه اینها به تکنولوژی کارخانه تقطیر بستگی دارد.

برچسب ویسکی

اطلاعات رایج برچسب ویسکی

  1. Cقدرت بخواه  

یعنی وقتی ویسکی بطری می شود با آب رقیق نمی شود. محتوای الکل بیش از 50٪ است و معمولاً شماره بشکه اصلی نشان داده می شود.

ویسکی با قدرت چله

       2 سدسته بازار چندین بشکه سررسید را انتخاب کنید (دو، سه تا بیش از XNUMX بشکه امکان پذیر است)، و آنها را در مقدار محدودی ویسکی مخلوط کنید، و منحصر به فرد بودن هر دسته ویسکی را برجسته کنید. این عمل در ایالات متحده بسیار رایج است.

دسته کوچک ویسکی     3. نقدی تک. این بدان معنی است که ویسکی از یک بشکه بطری می شود. برچسب همیشه شماره بشکه و تاریخ بطری بشکه اصلی را با جزئیات نشان می داد.

ویسکی تک نقدی


     4. رنگ طبیعی. یعنی هیچ رنگدانه ای اضافه نمی شود و رنگ ویسکی رنگ بشکه چوبی خالص است.

ویسکی رنگ طبیعی     

     5. تمام کنید. اگر برچسب دارای کلمه پایان یا دوبل باشد، به این معنی است که پس از اتمام ویسکی بالغ شده است. کارخانه تقطیر ویسکی را در بشکه های دیگری (مانند بشکه های شرلی یا بشکه های بوربون) قرار می دهد تا طعم های مختلف بشکه را اضافه کند.


     6. ابتدا پر کنید. به این معنی که از چلیک های بوربن یا شری پر شده اول برای بلوغ استفاده می شود. کدام ویسکی به‌دست‌آمده عطر سنگین‌تر و رنگ تیره‌تری دارد (معمولاً گران‌تر است، مخصوصاً ابتدا چلیک‌های شری پر می‌شوند)