همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

مادر ویسکی ---- بشکه بلوط

2021-12-23

پس از تقطیر، ویسکی نیز باید در بشکه پخته شود. بشکه چوبی شبیه نقش مادر است. این نه تنها از ویسکی محافظت و پرورش می دهد، بلکه عطر و رنگ غنی به آن می بخشد. ویسکی با انواع بشکه های متفاوت بوی متفاوتی خواهد داشت. در عین حال، رنگ ویسکی نیز با توجه به نوع بشکه و زمان بلوغ، سایه های مختلفی را نشان می دهد.

بشکه ویسکی Goalong

بلوط متداول ترین ماده اولیه برای ساخت بشکه است، نه تنها به دلیل مقدار زیاد و دسترسی آسان، بلکه ویژگی های چوب نیازهای بلوغ ویسکی را نیز برآورده می کند. موارد زیر سه ماده بلوط رایج تر هستند:

 

1. بلوط سفید آمریکایی، 90٪ صنعت ویسکی امروزه از بلوط سفید آمریکایی استفاده می کنند.

2. بلوط اروپایی که بافت متراکم تری دارد و به ویسکی اجازه می دهد عطر بیشتری جذب کند. بشکه های بلوط اروپایی معمولاً ابتدا با شری پر می شوند و سپس برای بلوغ ویسکی استفاده می شوند.

3. میزونا (بلوط ژاپنی) که بیشتر توسط ژاپنی ها استفاده می شود. این بلوط حاوی مقدار زیادی وانیلین با بافت عمیق و حفره های فراوان است. بنابراین این بشکه بیشتر در معرض نشتی یا آسیب است.

بشکه ویسکی

بشکه های چوبی به رنگ آمیزی ویسکی کمک می کند

در چند سال اول بلوغ، بشکه رنگ خود را به ویسکی می دهد. بدن مشروب که در ابتدا در بشکه پر شده بود شفاف و بی رنگ است. پس از بیرون آمدن مشروب از بشکه با رنگی زیبا آغشته می شود. رنگ از طلایی روشن تا قهوه ای تیره.

بشکه مشروب ویسکی

چوب های مختلف رایحه های متفاوتی به ویسکی می دهند

    بشکه های چوبی تأثیر تعیین کننده ای بر عطر نهایی ویسکی دارند. حتی برخی از مردم فکر می کنند که 90 درصد عطر ویسکی به بشکه ای بستگی دارد که در زمان بلوغ استفاده می شود.

نوشیدن ویسکی.sohucs

برای اینکه ویسکی عطر داشته باشد، بدن مشروب مقطر باید با مولکول های مختلف چوب (مانند لیگنین، تانن ها، لاکتون ها، گلیسیرین، اسیدهای چرب و غیره) واکنش شیمیایی بدهد. لیگنین اولین واکنش های شیمیایی را برای تولید ترکیب آلی وانیلین، که ویسکی به آن ویسکی بوربن نیز می گویند، آغاز می کند. ویسکی که در فصل بارندگی کوتاه است معمولا بوی وانیل دارد. با این حال، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا لاکتون به بدن مشروب ویسکی نفوذ کند، و حدود 20 سال طول می کشد تا ویسکی عطر نارگیل جذابی پیدا کند.

رایحه ویسکی