همه دسته بندی ها

صفحه اصلی>رسانه>اخبار صنعت

کمبود بلوط می تواند صنعت بوربن را تحت تاثیر قرار دهد

2023-05-25

وقتی صحبت از بشکه‌های بلوط می‌شود که ویسکی در آنها کهنه می‌شود، مردم تمایل دارند به چلیک شری و بوربن فکر کنند. در دنیای گسترده‌تر ویسکی، چلیک‌های بوربن غیرمعمول نیستند، و آن‌ها چلوهای طعم‌دهنده‌ای هستند که بسیاری کارخانه های تقطیر ویسکی نمی توان بدون آن زندگی کرد

بلوط سفید دارای بافت سفت کننده ای است که از نشتی جلوگیری می کند و بشکه انتخابی برای اکثر ویسکی های بوربن است. در عین حال، بشکه های بلوط سفید می توانند به طور موثر از پدیده "سوپ چوب" ناشی از پیری طولانی جلوگیری کنند و می توانند ویسکی شیرین تر، طعم وانیلی. این عطر بی نظیر یکی از طعم های مهمی است که بسیاری از دوستداران به دنبال آن هستند.

图片1_副本

اما اخبار اخیری وجود دارد که ممکن است دوستداران بوربن را ناراحت کند: صنعت بوربن ممکن است بشکه های بلوط تمام شود.

چندی پیش، کالوین نورمن، استاد جنگلداری در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، پیشنهاد کرد که بلوط سفید، یک منبع بسیار ارزشمند، ممکن است به زودی کمیاب شود. بلوط سفید ممکن است 60 تا 80 سال طول بکشد تا به حداقل اندازه برای استفاده در کارهای چوبی رشد کند و باید در منطقه ای کاشته شود. دلیل آن این است که چرخه رشد بلوط سفید کوتاه نیست و بشکه سازان باید از بلوط سفید مرغوب و بدون چرخش برای برش به تخته های معمولی، پس از خشک شدن و پختن برای ساخت بشکه های چوبی استفاده کنند. با این حال، در چند دهه آینده، صنعت بوربن ممکن است خود را فاقد یک چیز بسیار مهم بیابد: چوب.

图片3_副本

به همین دلیل است که صنعت ویسکی در سال های اخیر اقداماتی را انجام داده است تا جمعیت بلوط سفید را صاف نگه دارد. Maker's Mark از ایالات متحده همکاری با دانشگاه کنتاکی را برای ساخت یک مخزن غنی از بلوط سفید راه اندازی کرده است. آنها همچنین با هم کار می کنند تا ژنوم بلوط سفید را در جستجوی بلوط های بهتر نقشه برداری کنند. علاوه بر این، فعالیت‌های کاشت بلوط سفید Angel's Envy و تحقیق و بکارگیری تکنیک‌های مختلف کاشت و کشت بلوط که توسط Buffalo Footprint of Kentucky با همکاری دانشگاه کنتاکی انجام شده است نیز به تضمین پایداری توسعه بلوط کمک می‌کند.

图片4_副本

در واقع، در سال های اخیر، بیشتر و بیشتر تقطیرها آنها شروع به تمرکز بر توسعه پایدار کرده اند، همچنین تلاش های زیادی برای حفظ منابع بلوط انجام داده اند. البته، پایداری برای کارخانه‌های تقطیر راهی طولانی است، اما بلوط سفید منبعی ضروری برای صنعت ویسکی است، و ما انتظار داریم صنعت ویسکی برای محافظت و احیای بلوط سفید ابتکار عمل را به کار گیرد تا ویسکی مرغوب بیشتری تولید کند.