همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

سه مرحله جمع آوری مشروب مقطر در طول تقطیر ویسکی

2021-12-09

سر مشروب

    سر مشروب اولین دسته از مشروب است که در طول تقطیر جمع آوری می شود. از آنجایی که سر مشروب حاوی استون و متانول بیش از حد است، برای نوشیدن کاملاً نامناسب است. نوشیدن سرهای مشروب علاوه بر بوی زننده سرهای مشروب می تواند بر سیستم عصبی مرکزی نیز تأثیر بگذارد و باعث کوری و حتی تهدید کننده زندگی شود. خوشبختانه سر مشروب بوی خاصی دارد و میزان الکل آن به خصوص زیاد است، حدود 72 تا 80 درصد، بنابراین تشخیص آن آسان است. اگر سر مشروب با کمی آب مقطر مخلوط شود رنگ سر مشروب کدر می شود. سر مشروب دور ریخته نمی شود، که همراه با دسته بعدی مشروب تقطیر شده اول تقطیر می شود. مرحله جداسازی سرهای مشروب بسته به اندازه گیر از چند دقیقه تا نیم ساعت طول می کشد.

سر مشروب ویسکی Goalong

دل مشروب

    دل مشروب چیزی است که تقطیرها با یک دل و یک فکر به دنبال آن هستند. ماهی مشروب را در یک بشکه قرار دهید و بالغ شود، سه سال بعد می توانیم یک ویسکی تهیه کنیم.

    محتوای الکل قلب مشروب بین 68 تا 72 درصد است. زمان تقطیر طعم مشروب را تعیین می کند. زمان تقطیر طولانی به مشروب با بافت نرم اجازه می دهد. زمان تقطیر کوتاه منجر به یک ویسکی با بدنه قوی و طعم گوگرد می شود.

Goalong تک مالت ویسکی مشروب قلب

دم مشروب

    الکل نهایی حاصل از فرآیند تقطیر کمتر از 60 درصد الکل دارد. که پس از مخلوط شدن با آب به رنگ آبی در می آید. دستگاه تقطیر می تواند از این ویژگی برای شناسایی دم مشروب استفاده کند. دم مشروب سرشار از ترکیبات معطر قوی باران سولفیدی است. دم‌ها دور ریخته نمی‌شوند و همراه با دسته بعدی اولین مشروب تقطیر شده تقطیر می‌شوند.

Goalong Whisky Liquor دم