همه دسته بندی ها

صفحه اصلی>رسانه>اخبار صنعت

انواع ویسکی (2)

2021-11-01

1. ویسکی تک مالت

  ویسکی که از یک کارخانه تقطیر شروع می شود، همیشه به عنوان نماینده کلاسیک ویسکی اسکاچ هایلندز در نظر گرفته شده است. ماده اولیه فقط جو مالت دار است که از طریق دستگاه تقطیر دیگ سنتی تقطیر می شود. اگر مشروب ویسکی تک مالت با ویسکی چند کارخانه تقطیر مخلوط شود (به استثنای ویسکی دانه) به آن می گویند. ویسکی مخلوط.

ویسکی ترکیبی.mp.itc


2. ویسکی غلات

  ماده خام دانه ویسکی ذرت، گندم و جو (نه ضروری مالت جو) است. که برای بدست آوردن ویسکی دانه نیاز به تقطیر مداوم دارد. که به ندرت به صورت جداگانه در بطری در بازار فروخته می شود. اما برخی از ویسکی ها نیز با برچسب "ویسکی دانه" در اینجا وجود دارد. اگرچه همیشه در نظر گرفته شده است که طعم آن بسیار پایین تر از آن است ویسکی تک مالت، هنوز ارزش چشیدن را دارد.

دانه ویسکی.gtimg


3. ویسکی مخلوط شده

  رایج ترین انواع ویسکی، 90 درصد از ویسکی های اسکاتلندی در این دسته قرار می گیرند، مانند جانی واکر، چیواس و بالانتین که شهرت جهانی دارند. ویژگی ها نسبتاً سبک هستند، قیمت آن گران نیست (اما کالاهای لوکس برتر نیز وجود دارد) و طعم مانند یک سمفونی هماهنگ است. بنابراین، برای چشیدن سطح اولیه مناسب تر از ویسکی تک مالت است.

ویسکی معروف


4. آیا یک ویسکی غیر قابل غلبه در جهان وجود دارد؟

  ویسکی تک مالت اغلب به عنوان رولز رویس دنیای ویسکی در نظر گرفته می شود. در واقع، بسیاری از مردم فکر می کنند که این برای ضرب و شتم ویسکی های دیگر کافی است، در حالی که بسیاری از کارشناسان مزه کور می کنند، اما همه آنها این گفته را مسخره کردند. در مجموع بهترین ویسکی در دنیا وجود ندارد. Wفقط می توان گفت که طعم های مختلف ویسکی محاسن خاص خود را دارند.

ویسکی گلونگ