همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

ودکا فاقد گلوتن چیست

ژانویه 01 7070

76

گلوتن دو معنی دارد ، یکی به معنای پروتئین منفرد (گلوتنین) ، یکی به معنای مخلوط گلوتنین و گلیادین است ، معمولاً این وضعیت دوم است که مربوط به تغذیه و آلرژی است. گلوتن به طور گسترده ای در گندم ، بلغور ، کاموت ، جو ، اسپل ، تریتیکاله و چاودار و سایر دانه ها ، که می توانند یک مولکول پروتئین الاستیک برای تنظیم صفت و طعم تشکیل دهند.

اما برای بسیاری از افراد آلرژن است ، بدن ممکن است بلافاصله واکنش ایجاد کند یا در عرض چند ساعت یا حتی چند روز بعد.

عدم تحمل گلوتن می تواند باعث بیماری های جدی خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید ، بیماری سلیاک ، بیماری کرون و سایر سندرم روده از بثورات پوستی تا سردرد و سایر علائم شود. برای دور نگه داشتن غذاهای حاوی گلوتن می توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد.

اکنون خانواده الکل عضوی جدید به عنوان نمادی از رژیم غذایی سالم دارند. اداره مالیات و تجارت مشروبات الکلی و دخانیات ایالات متحده حکمی را اعلام کرد که هیچ مشروبات گلوتن را نمی توان با برچسب "فاقد گلوتن" علامت گذاری کرد ، بنابراین می توان آن را به زودی در بازار یافت.

مشروبات الکلی پس از مجاز شدن می توانند به این صنعت در حال ظهور بپیوندند. پروتئین گلوتن در گندم ، جو یا چاودار وجود دارد ، این می تواند منجر به بیماران سلیاک با علائم شدید دستگاه گوارش شود ، فقط در ایالات متحده حدود 3 میلیون بیمار مبتلا به بیماری سلیاک وجود دارد. بنابراین ، این رژیم در رژیم های بدون گلوتن محبوب خواهد بود.

در واقع ، حتی بدون مجوز ، ودکا و سایر الکل های بالا برای بیماران رژیم سلیاک بی خطر هستند. آکادمی تغذیه و رژیم غذایی ایالات متحده گفت که ارواح مقطر فاقد گلوتن هستند ، مگر اینکه هنگام افزودن عطر یا مواد افزودنی دیگر آلوده شوند. زیرا در فرآیند تقطیر ، الکل از مخلوط تبخیر گرم شده جدا شده و پروتئین حفظ می شود.