همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

از کجا براندی می آید

2022-07-05

تاریخچه برندی


تقطیر براندی در حدود سال 1313 در فرانسه آغاز شد، اما فقط به عنوان دارو تهیه می شد و تصور می شد که دارای چنان قدرت تقویتی و بهداشتی معجزه آسایی است که پزشکان آن را l'eau de vie نامیدند، نامی که هنوز هم آن را حفظ کرده است.

 

در مستعمرات جوان آمریکایی، جورج واشنگتن تقطیر تجاری را در سال 1797 به اصرار مدیر مزرعه اسکاتلندی خود، جیمز اندرسون، که تجربه تقطیر غلات در اسکاتلند داشت، آغاز کرد. با کمک این تجربه، واشنگتن با پنج دستگاه تقطیر مسی که هر سال به مدت 12 ماه کار می کرد، به یکی از بزرگترین کارخانه های تقطیر در آمریکای جوان تبدیل شد. با این حال، چند سال قبل از آن، Laird's America افتتاح شد (که آن را به قدیمی ترین تولیدکننده براندی سیب تبدیل کرد) و شروع به تقطیر سیب و براندی در سال 1780 کرد. فراوانی میوه های طبیعی موجود برای فرآوری باعث شد تا جوانان آمریکایی در واقع خود را با برداشت آماده محلی سازگار کنند. میوه، بر خلاف رشد و برداشت غلات که کار فشرده است.


 ارواح فله


براندی های میوه شفاف به طور سنتی بدون پیری ساخته می شدند تا شدت فوق العاده میوه حفظ شود. معمولاً در بطری حدود 80 درجه یا بالاتر، اینها اغلب بعد از غذا یا بین دوره ها سرو می شوند. در نرماندی، خانه معنوی براندی سیب، افرادی که از غذای خوب تغذیه می‌کنند، پس از صرف غذا، یک لیوان باطراوت کالوادوس می‌نوشند. از نظر تئوری، این یک "تغار" یا سوراخ در معده ایجاد می کند که فضایی را برای دنبال کردن ظرف فراهم می کند.

 

از این قاعده مستثنیات براندی سیب و انگور است که سالخورده نیستند. آنها در بشکه های بلوط بالغ می شوند که به آنها عمق و پیچیدگی بیشتری می دهد. هم شراب های شیرین و هم براندی های قدیمی با میوه کاملاً رسیده فشرده می شوند. کل پوره میوه به دقت تخمیر می شود و الکل در سکوهای مسی تقطیر می شود.


 نوشیدنی های انرژی زا معروف


تا زمانی که روش تعیین میزان واقعی الکل ارواح مشخص نشده بود، فروشندگان از روشی بسیار خام برای توسعه ایده قدرت یا "اثبات" ارواح استفاده می کردند. مقداری از روح روی سینی باروت ریخته شد و سپس مشتعل شد. اگر پودر در انتهای سوختگی هنوز به اندازه کافی خشک باشد، منفجر می شود، اما اگر با آب ارواح خیس شود، شعله الکل بدون شعله ور شدن پودر خاموش می شود. به این می گویند اثبات. گفته می شود الکلی که باروت را مشتعل می کند فوق اثبات است.

 

بعداً، کلارک در وزن مخصوص سنج خود که در حدود سال 1730 اختراع کرد، قدرت ارواح اثبات را در وزن مخصوص 0.920 در 68 درجه فارنهایت ثابت کرد. قدرت آن چیزی بیش از مخلوطی از 49 پوند الکل خالص با 51 پوند آب نبود. براندی، رام، جین و ویسکی تقریباً نسبت های مشابهی دارند.


 لیکور ایتالیایی


براندی دارای سیستم درجه بندی سنی سنتی است، اگرچه استفاده از آن خارج از کنیاک و آرمانیاک تنظیم نشده است. این شاخص ها را معمولاً می توان در نزدیکی نام تجاری روی برچسب یافت.

 

VS ("بسیار خاص") یا✯✯✯(سه ستاره) نشان می دهد که جوان ترین برندی موجود در این ترکیب حداقل دو سال است که در بشکه بوده است.

 

VSOP ("قدیمی خیلی خوب")، رزرو یا✯✯✯✯✯(پنج ستاره) نشان می دهد که جوان ترین براندی موجود در این ترکیب حداقل به مدت چهار سال در بشکه بوده است.

 

XO ("Grand Cru") یا مخلوط های ناپلئونی که در آن جوان ترین براندی حداقل به مدت شش سال ذخیره شده است.


 مشروب جدید


Hors d'âge ("بیش از حد") نامی است که به طور رسمی معادل XO برای کنیاک است، اما برای Armagnac به برندی اطلاق می شود که حداقل ده سال ذخیره شده است. در عمل، این اصطلاح توسط تولیدکنندگان برای فروش محصولات باکیفیت فراتر از محدوده سنی رسمی استفاده می شود.

 

براندی در سراسر جهان

 

براندی خرز یک برندی اسپانیایی است که در منطقه خرز اندلس در سنین زیر تهیه می شود.

 

Jerez Solera Brandy: یک سال پیری.

 

Jerez Solera Reserva Brandy: سه ساله.

 

Jerez Solera Grand Reserva Brandy: 10 سال.

 

کالوادوس از فرانسه است، با این حال، این یک براندی سیب است که باید از منطقه نرماندی بیاید.

 

گراپا نوعی براندی میوه ای ایتالیایی است که از تفاله های باقی مانده پس از شراب سازی تهیه می شود.

 

پالینکا یک برندی میوه مجارستانی است که قدمت آن به قرن چهاردهم باز می گردد. از سوی دیگر، پالاتکا از جمهوری چک و اسلواکی می آید.


 مشروب لیبل خصوصی


پیسکو یک برندی پرویی است، اگرچه شیلی آن را در طبقه بندی متفاوتی طبقه بندی می کند و دو کشور بر سر این اصطلاح با هم بحث می کنند. برخلاف براندی کنیاک، پیسکوی پرو باید در بشکه های بلوط کهنه شود، اما نه در چوب. پیسکو یک لیکور نیست (معمولاً لیکور یک محصول "شیرین" است، مانند کرم د منته)، بلکه یک شراب است. از نظر فنی، برندی است، زیرا از میوه تقطیر می شود، اما کمی متفاوت است. یک چیز، در بطری تقطیر می شود، نه در سطح الکل بالاتر و سپس آب به آن اضافه می شود تا آن را به حدود 40 درجه کاهش دهد. تفاوت دیگر این است که معمولاً در بشکه های چوبی کهنه نمی شود بلکه در گلدان های سفالی کهنه می شود.

 

راکیا یک برندی میوه بالکان است، اما نباید آن را با راکی، الکلی با طعم بادیان ترکی که از تفاله انگور تقطیر شده است، اشتباه گرفت، مانند اوزو.

 

Schnapps طبقه بندی گسترده ای از برندهای میوه آلمانی است.

 

آرمانیاک یک برندی فرانسوی است که از منطقه ای در جنوب کنیاک ساخته شده است. آرمانیاک دارای سه منطقه فرعی است و برخلاف تقطیر دو تخته کنیاک، تولید براندی در این منطقه معمولاً به صورت تقطیر و با استفاده از سکوهای ستونی انجام می‌شود. سیستم طبقه بندی ارواح در آرمانیاک شبیه به کنیاک است. اما در اینجا، VSOP به جای 5، حداقل سن 4 سال، XO در 6 سال باقی می ماند و Hors d'Age حداقل 10 سال را نشان می دهد.

 

سریناک یک کنیاک جوان است که فقط برای دو سال عمر می کند، اما تازگی را به کنیاک سنتی کهنه می کند.

 

چاد رابینسون، یک مشتاق برند همه جانبه و سفیر برند برای یک کارخانه تقطیر ویرجینیا که طیف وسیعی از کنیاک ها تولید می کند، به شوخی می گوید: «ما آن درختان خوب قدیمی جانی اپلسید را پرورش ندادیم تا دکتر را دور نگه داریم. !"


اگر می خواهید بیشتر در مورد بدانید براندی، می توانید این کلمات پررنگ را کلیک کنید.


تدوینگر: روبیک ال.