همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

طعم ویسکی از کجا می آید؟

2021-11-11

  برخی معتقدند که کیفیت آب متفاوت به ویسکی رایحه متفاوتی می دهد، در حالی که برخی معتقدند کیفیت جو کلید طعم ویسکی است. دانستن اینکه چگونه مواد خام بر طعم ویسکی تأثیر می گذارد بسیار دشوار است. اما تغییرات پیچیده حاصل از فرمول خوب و مواد اولیه با کیفیت بالا است.

جو و آب

1. غلات

  در فرآیند تقطیر ویسکی، گرانترین مرحله خرید غلات و سپس خیساندن آنهاست. انتخاب جو مرغوب سنگ بنای موفقیت است. برخی از کارخانه های تقطیر جو را شخصاً انتخاب می کنند، اما اکثر آنها هنوز وظیفه مهم انتخاب جو را به کارخانه جو ترتیب می دهند. یک فرآیند استاندارد برای جوانه زدن جو برای به دست آوردن همان مقدار مالت در هر سال وجود دارد. بیشتر مالت تقطیر از انگلستان، آفریقای جنوبی، استرالیا و سایر کشورها تهیه می شود. ویسکی تک مالت چینی Goalong ما 100٪ از مالت استرالیا است.

  جو تنها ماده خام ویسکی نیست. می توانید از ذرت، چاودار، گندم، گندم سیاه یا جو نیز استفاده کنید. اما جو همچنان اولین انتخاب است زیرا می تواند غنی ترین و غنی ترین عطر را برای ویسکی فراهم کند.

مواد خام ویسکی

2. WATER

  خلوص آب برای ویسکی بسیار مهم است. میزان آب مصرفی در فرآیند تقطیر ویسکی باورنکردنی است. آب برای مالت سازی، تقطیر و بطری سازی مورد نیاز است. آب مورد استفاده برای تقطیر ویسکی را می توان به طور تقریبی به سه نوع آب سخت، آب خالص کریستالی و آب ذغال سنگ نارس تقسیم کرد.

  الف) آب سخت، آبی با نمک های معدنی است که اغلب در کارخانه های تقطیر مانند گرنجر و هایلند پارک استفاده می شود.

  ب- آب خالص کریستالی آبی است که قبل از نفوذ به لایه زیرین بر روی سنگ کریستالی می چکد. این آب لذیذ طبیعی و کمی اسیدیته خود را حفظ می کند. این بیشتر در اسکاتلند رایج است و رنگ افسانه ای را به آب خالص محلی اضافه می کند.

  ج) پیت آب معمولاً از منطقه خلیج، غنی از ترکیبات پیت، به رنگ زرد روشن یا حتی قهوه ای گرفته می شود و اغلب در انواع ویسکی مانند لاگاولین و بومور استفاده می شود.

آب

3. مخمر

  مخمر اکسیر منحصر به فرد هر کارخانه تقطیر است و هیچ کس نمی خواهد دستور مخفی خود را با افراد خارجی در میان بگذارد. این دستور العمل های مخفی در واقع انواع قارچ ها هستند. وظیفه مخمر این است که به ویسکی سلسله مراتب عطر گسترده تر و غنی تری بدهد. هر کارخانه تقطیر یک فرمول انحصاری را با دقت تهیه می کند، برخی فقط از یک نوع مخمر و برخی از هفت نوع استفاده می کنند. تمام این مخمرها در طول فرآیند تقطیر ویسکی ناپدید می شوند و فقط رایحه میوه ای منحصر به فرد ویسکی باقی می ماند.

مخمر

  تخمین زده می شود که برای تولید یک بطری ویسکی تک مالت حدود 10 لیتر آب و 1.4 کیلوگرم جو لازم است. مشاهده می شود که آب فراوان و کیفیت عالی آب تاثیر بسیار مهمی در تولید ویسکی دارد.

نوشیدنی الکلی