همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

انواع ویسکی: ویسکی اسکاچ ، بوربن ، ایرلندی چیست

ژانویه 01 7070

80

اسکاچ چیست؟
برای واجد شرایط بودن به عنوان یک اسکاچ ، روح باید از جو مضر تهیه شود ، در بسیاری از اسکاچ ها چیزی جز جو ، آب و مخمر استفاده نمی شود. شما مجاز به استفاده از غلات کامل سایر غلات و همچنین رنگ کارامل هستید. هیچ افزودنی تخمیر یا میانبر مجاز نیست.
این روح باید حداقل در سه سال در چوب های بلوط پیر شود و دارای ABV کمتر از 94.8٪ باشد. سرانجام ، نمی توانید نوشیدنی خود را اسکاچ بنامید ، مگر اینکه 100٪ آن از اسکاتلند در اسکاتلند ساخته شود.

بوربن چیست؟
ویسکی بوربن باید از مخلوط دانه ای تهیه شود که حداقل 51٪ ذرت باشد. فرآیند تخمیر برای این مخلوط اغلب با مخلوط کردن در برخی از ماش ها از یک گروه قدیمی تر در حال تخمیر آغاز می شود ، فرآیندی که به عنوان ترش شناخته می شود.
دقیقاً مانند چگونگی ساخت اسکاچ در اسکاتلند ، بوربن تنها در صورت ساخت بوربن در صورت تولید در ایالات متحده می تواند باشد. در حالی که قوانین در مورد بوربن کمی شل تر از اسکاتلندی است ، اما هنوز هم باید با چند مورد مطابقت داشته باشد.
این ماده باید در بیش از 80٪ الکل مقطر (160 اثبات شده) و بیش از 62.5٪ در هنگام قرار دادن در بشکه ها برای پیر شدن در بشکه های بلوطی که دارای زغال سنگ شده است ، باشد. سرانجام بوربن حداقل دوره پیری را ندارد ، اما برای تماس با محصول خود Straight Bourbon باید حداقل دو سال پیر شود.
بوربن مخلوط مجاز است حاوی رنگ آمیزی ، طعم دهنده و سایر ارواح باشد ، به شرطی که 51٪ مخلوط بوربن مستقیم باشد. سن موجود در بطری بوربن مخلوط باید سن جوانترین ویسکی مخلوط باشد.

ویسکی تنسی چیست؟
با توجه به اهداف ، ویسکی تنسی بوربونی است که در ایالت تنسی ساخته شده است. افرادی که این روحیه را تولید می کنند ، مانند جک دانیلز ، نمی خواهند ویسکی خود را با عنوان Bourbon برچسب بزنند ، ادعا می کنند که آنها تنها نوع ویسکی هستند که باعث می شود روحیه فرآیند فیلتر کردن زغال باشد.

چاودار چیست؟
چاودار پیچیده ترین ویسکی برای تعریف است. دلیل این امر از یک کنوانسیون تاریخی نامگذاری چاودار در کانادا تهیه شده است. ویسکی چاودار همیشه از مش چاودار درست نمی شود.
کانادا تقریباً تا زمانی که کشور موجود باشد ، چاودار را تقطیر می کند و از نظر تاریخی اکثر ماش را از ماش چاودار تشکیل می دادند. اما با وجود هیچ قانون واقعی ، روح در حال حاضر با مش هایی تولید می شود که از جیره چاودار تا 9: 1 استفاده می کنند.
تنها قاعده ای که ویسکی خود را به عنوان چاودار در کانادا برچسب گذاری کنید این است که مقداری چاودار در آن داشته باشد و عطر ، طعم و مزه و خاصیتی که به ویسکی کانادایی نسبت داده می شود را داشته باشید ... هرچه که باشد.

ویسکی ایرلندی چیست؟
ویسکی ایرلندی تقریباً هر ویسکی است که در جمهوری ایرلند یا ایرلند شمالی پیر شود. مانند اسکاچ باید در ABV کمتر از 94.8 تقطیر شود.
این ماده را باید از مایه دانه تخمیر شده با مخمر تهیه کرد به گونه ای که تقطیر دارای عطر و طعم و مزه از مواد استفاده شده باشد. شما در استفاده از هر نوع دانه غلات آزاد هستید ، اما اگر دو یا چند ماده مخلوط را مخلوط کنید ، باید برچسب مخلوط شود.
سرانجام ، ویسکی باید حداقل سه سال در چوب های چوبی پیر شود.