همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار>اخبار صنعت

چرا بیشتر برچسب های ویسکی اسکاتلندی با "گوزن" است؟

2021-11-19

بسیاری از کلکسیونرهای ویسکی نه تنها انواع ویسکی، بلکه بطری های ویسکی را نیز جمع آوری می کنند، به ویژه کسانی که می توانند'کمک کند "مصرف تکانشی" وقتی با برچسب‌های بسیار نفیس روبرو می‌شوند. برچسب‌های جالب ویسکی زیادی وجود دارد، از حیوانات و گیاهان گرفته تا اعداد مرموز. اما بسیاری از مردم نمی‌دانند که علاوه بر برچسب‌های زیبای ویسکی در طرح‌های بوتیک، داستان‌های پس‌زمینه‌ی فوق‌العاده‌ای نیز وجود دارد. کارخانه تقطیر پشت هر جزئیات کوچک است. گوزن احتمالاً رایج ترین برچسب مشروب در ویسکی اسکاتلندی است. نام علمی این نوع گوزن است. سرووس الاپوس،که به این دلیل نام خود را گرفته است که شکل آن شبیه به شکل اسب است. این حیوان معمولی در دره های گونه بزرگ گوزن است و دوست دارد در مناطق کوهستانی، جنگلی یا دشتی زندگی کند.

دلمور

اسکاتلندی ها ملتی هستند که مدافع آزادی و استقلال هستند و گوزن شیک اولین انتخاب برای لوگوی مشروب کارخانه و برند ویسکی اسکاتلندی است. وقتی صحبت از ویسکی با نماد سر آهو به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن می رسد «دالمور» است. دلیل استفاده از سر آهو این است که در سال 1263 پس از میلاد، اسکندر، پادشاه اسکاتلند، در حین شکار مورد حمله یک جفتک دیوانه قرار گرفت و کالین فیتزجرالد، اجداد "کلان مکنزی" برای نجات پادشاهی که در زیر آن گیر افتاده بود، شجاعانه قدم برداشت. شاخ گوزن.

ویسکی Dalmore

به نشانه قدردانی، الکساندر سوم افتخار پوشیدن نشان سر آهو را بر روی بازوی کتش که روی آن نوشته شده بود "پادشاه را نجات دهید" به او اعطا کرد. بعداً، خانواده کلن مکنزی کارخانه تقطیر Dalmore را تأسیس کردند و هر بطری ویسکی با این نشان باک نجیب با دوازده شاخ چنگالی تزئین شد.یک نقاشی رنگ روغن معروف وجود دارد، "مرگ گوزن"که توسط نقاش بنجامین وست در سال 1786 برای بزرگداشت این داستان قهرمانانه خلق شد. هنوز هم یکی از مهم ترین مجموعه های موزه ملی هنر اسکاتلند و گنجینه غرورآفرین خانواده مکنزی است.

مرگ گوزن