همه دسته بندی ها
en.pngEN

صفحه اصلی>اخبار

طعم ویسکی چیست؟

2022-04-19

    جو در همه جا رشد می کند، ویسکی در سراسر جهان تقطیر می شود، و فرآیند دم کردن مشابه است، تخمیر، پیری، مخلوط کردن. اما همان روش تقطیر، همان قدرت الکلی، اما نمی توان همان ویسکی طعم فوق العاده را تکرار کرد، چرا؟

جو رشد می کند

    8,000-13,000 سال پیش، جو شش ضلعی (شکل اولیه جو) در خاک حاصلخیز اره خاورمیانه ظاهر شده است، سومریان دو دره رودخانه شروع به دم کردن آبجو کرده اند، اعراب اختراع خود را در اختراع خود انجام دادند. سلت ها بشکه های بلوط آوردند. در سال 1494، فریار کور از مقامات اسکاتلندی درخواست کرد تا جو را برای دم کردن آب زندگی بخرند.

جو


    ارواح هدیه ای از زمین و آسمان هستند. شامل ویسکی، براندی، ودکا، تکیلا، رام. همه ارواح ساخته شده از زمین مادر متولد می شوند و وارث ترس از خاستگاه مربوطه خود هستند. این شامل جغرافیا، خاک، پوشش گیاهی، چشم انداز، آب و هوا، آب، هوا و غیره است.

ارواح

    پیت را روشن کنید تا مالت خشک شود که طعم دودی به آن می دهد. مخمر مورد استفاده در تخمیر طعم میوه ای و تند به آن می دهد. شخصیت ویسکی نیز تحت تأثیر اندازه و شکل قطعات است، به ویژه از نظر غنا و عملکرد.

هنوز    بشکه های بلوط عطر و طعم عمیق تری به ویسکی می دهند. نوع چوب بشکه، نوع روح برای بشکه و هوای اطراف بشکه همگی در طعم ویسکی نقش دارند.

OAK